Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Assessment of Social Work Degrees

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Assessment of Social Work Degrees

    Започвам нова тема за да опиша стъпките по асесмънта на дипломи по социална работа от Бг, може да са полезни за някой. Професията социален работник е все още в списъкна на търсените професии, така че ако ще емигрирате с нея, сега е момента. Очаква се тази нужда да отпадне в близките 5 години, което ще премахне професията от списъка.

    Първо да кажа че моите дипломи са от СУ, от 2002 и 2004 г. когато дисциплината беше нова и се правеха неща на изуст май (сега поне откривам). Например практикумът който имах по време на обучението ми не фигурира никъде в акад. справки - ни часове, ни информация за него. Когато запитах СУ за него, отговорът беше, аа това са много години назад, не си спомням да е имало практикуми...ами аз си спомням, ама файда няма от това.
    Така че ако сте от късметлиите които са завършили в по-скорошни години, няма да имате този проблем.

    AASW (Australian Association of Social Work) изисква 980 часа практикум в два различни сетинга, като поне единият е от директна практика. Ако имате между 500 и 980 часа, можете да заместите липсващите часове с работен опит който ясно показва как уменията ви посрещат Learning outcomes на акредитирана програма.

    Апликейшънът им е доста прост, никакви въпросителни там, но проблемът идва от една форма, която програмата ви трябва да попълни за да покаже как нейните learning outcomes се припокруват с тези на ААSW. Това разбира се нямаше да е проблем ако университетът ви не е СУ. Но СУ не е чувал за student centered learning and services, и си мисли че студентите трябва да са им роби до гроб. Съответно СУ отказва да попълва каквито и да е чужди формуляри, по каквито и да е живото-зависещи причини за техните роби. Даже не си и отговарят на имейлите което не ме изненадва честно казано.
    AASW са го предвидили това и ви разрешават да напишете есе 2000-3000 думи, което подробно описва как уменията ви, които сте придобили от учебната ви програма, се припокриват с австралийските стандарти на професията. Трябва да докажете също че сте направили опит да ангажирате университета си в диалог, и те са отказали да попълнят формата.

    Ако ви трябва оценка на работния ви опит като социален работник, трябва да изпратите кратко описание на длъжността, умения, наименование на длъжността, на пълен или непълен работен ден сте били и по колко часа на седмица сте работили, и също датите когато сте го работили - всичко това на официална company letterhead форма, подписано или от супървайзър или от собственика на компанията. Това не изглежда да е много трудно, но два от предишните ми програми по които работех са вече затворени и вмомента се боря да намеря някой от ХР, който да иска да ми свърши тази работа. За сегашната ви работа се прави изключение и се позволява да се изпрати описание на длъжността от уебсайт, пейстъб, или копие от данъците ви, ако не желаете да ги алармирате че планувате да напускате.

    Всички документи естествено трябва да са нотариално заверени и преведени от лицензиран преводач. Също съветват да направите копие на всичко преди да го пратите. За съжаление все още не приемат онлайн апликейшъни. Вмомента процедурата отнема около 20-25 седмици, но ако работодателят ви (ако имате такъв) се обади и се примоли, ще ви обещаят да я забързат, което все още не знам какво означава като време.

    Това ще ми е трети рунд на битки със СУ, надявам се последен, защото не планирам да се занимавам повече с ивалюейшъни и прочие ако ме огрее и този път. Честно все още сънувам кошмари как Радка Поптолева, секретарката на факултета, ми крещи че съм влязла в стаята по време на обедната й почивка. За 13 години в САЩ трябваше да завърша една магистратура, поне да не опирам пак до тях, ама реших да не харча пари на вятъра и реших да надграждам и да завърша докторантура.

    В моят случай защото съм лицензиран социален работник в САЩ, ще приложа копие от всичките ми лицензи, работен опит, професионално членство в организации на социалните работници, и копие от оценките на дипломите които правих тук в САЩ, както и предварителната оценка която правих в НЗ миналата година. Дано това помогне и ААSW да се смилят над мен и ми признаят бг дипломите, за САЩ докторантурата не се притеснявам.

    Това е засега. Ще пиша пак като ги изпратя и имам ъпдейт за времето.

    #2
    Отг: Assessment of Social Work Degrees

    Не знам нищо за социалната работа, но пожелавам успех

    Относно този абзац:
    Написано от sipirumi Виж мнението
    Ако ви трябва оценка на работния ви опит като социален работник, трябва да изпратите кратко описание на длъжността, умения, наименование на длъжността, на пълен или непълен работен ден сте били и по колко часа на седмица сте работили, и също датите когато сте го работили - всичко това на официална company letterhead форма, подписано или от супървайзър или от собственика на компанията. Това не изглежда да е много трудно, но два от предишните ми програми по които работех са вече затворени и вмомента се боря да намеря някой от ХР, който да иска да ми свърши тази работа.
    Не считай че някой ще се трогне да напише бележката, ти си я напиши и им я бутни за подпис. Ако не успееш да намериш супървайзър или собственика, дай бележка подписана от колега. Аз в ACS дадох бележка от един тийм лийд от фирмата, длъжността му беше тийм лийд и беше работил в същата фирма по същото време като мен...само дето никога не ми е бил тийм лийд

    Comment


      #3
      Отг: Assessment of Social Work Degrees

      Засега намерих един работодател, който ми каза точно това - напиши каквото трябва и ми го прати, аз ще го сложа на летърхед.

      Писах и на AASW да ги питам задължително ли трябва да са хард копи писмата, и те ми казаха че всъщност предпочитат препоръките от работодателя да са на имейл директно до тях, което ми олеснява малко нещата и скъсява времето по набирането им.
      Не могат да приемат обаче само пей стъбс или данъчни декларации като доказателство, защото им било важно да могат да проверят твърденията за изпълнявани задължения. Не ми е много ясно как ще го направят с програмите които са затворени, но за мое успокоение това са само 2.5 години от общо 11 години опит, така че с малко ще изгоря ако се стигне да проверяват точно тях.

      Comment


        #4
        Отг: Assessment of Social Work Degrees

        Човек като не му върви...вчера отварям сайта на AASW да проверя едната форма, и гледам съобщение от 1 май цените са двойни! Ебаси и бизнеса дето развиват. Мен и $900 ми се виждаха много, ама сега 1800 просто ме разбиват. Освен това skilled employment са направили 900 което си е просто обирджийство.
        Реших да пиша на моя работодател и да им обясня положението, и да рикуестна асистанс, защото все още не съм получила договор от тях, а те докато си влачат краката керванът си върви.

        Не знам дали ще правя асесмънт на имплоймънт, защото ще получа 15 точки за него, а ако искарам ЙЕЛТС - 20, и ще ми е двойно по-евтино. Така че може и да се откажа от имплоймънт-а, ако моите не решат да поемат част от разходите.

        Comment


          #5
          Отг: Assessment of Social Work Degrees

          Нов ъпдейт - СУ естествено отказа да попълни IQA формата, AASW показаха разбиране и съчуствие, което естествено няма да им попречи да ме чарджат двойна цена за документите

          Още чакам два формуляра да дойдат и ще пращам надявам се тази седмица.

          Comment


            #6
            Отг: Assessment of Social Work Degrees

            Документите и апликейшъна са получени на 15-и май. Писаха ми веднага и ми изтеглиха парите Сега седя и чакам да чуя нещо.

            Comment


              #7
              Отг: Assessment of Social Work Degrees

              Пиша, просто защото ми е интересно и да не ми изчезне от дойда)...

              Comment


                #8
                Отг: Assessment of Social Work Degrees

                Нищо засега, ни въпроси, ни резултати. Много ми се иска да им пиша да ги питам как вървят нещата, но не искам да дразня лъва и си трая. Те знаят че уж бързам и ми бяха казали че ще забързат процеса, но не знам какво точно означава това, тъй като нормалния процес отнема 20-25 седмици. Като търся в интернет споделен опит, обикновено казват че им е отнело около 20-ина седмици. Сега с новия процес на разделяне на периоди за оценки (ако си пратил до 15-и май ще си зимата и т.н.), може и да стриймлайнат процеса малко.
                Иначе съм им много благодарна, че са ми взели старата такса - явно са отчели факта че започнахме кореспонденция април, но трябваше да чакам отказа от СУ да попълнят IQA и затова забавих документите. Не бях забелязала какво казва имейла където ми изтеглиха парите, но вчера го прочетох най-накрая и видях че са листнати всичките оценки (дипломи, ПхД, работен опит) за общата сума 1400 ауд, а сегашните такси са 1800 само за ивалюейшън на дипломата. Така че съм много щастлива че поне успях да спестя тук 1000-2000 ауд.

                Comment


                  #9
                  Отг: Assessment of Social Work Degrees

                  Първи имейл от AASW с въпроси относно стажа ми, които и очаквах. Също и са мисплейснали единият имейл от работодател, но за щастие аз го имам защото помолих всички работодатели да ме сс-нат когато ги пращат.

                  Изпратих отговорите веднага и чакам.

                  Това честно казано доста ме обезкуражи защото аз вече очаквах резултати от асесмънта, а не тепърва да ми задават уточнителни въпроси. Това означава че не са до никъде и не знам защо изобщо са направили новите цикли за асесмънт, след като пак явно си спазват старите срокове от 20-25 седмици. Ако трябваше да се вместят в новите си цикли би трябвало да получа резултата в края на август-началото на септември, защото тогава свършва зимния сезон. Явно логика няма и съм оставена на тяхното благоволение.

                  Comment


                    #10
                    Отг: Assessment of Social Work Degrees

                    Не знам за AASW, но от моят опит с останалите организации (и четене по форуми навремето) си много близо до получаването на заветната хартийка.

                    След момента в който започнат да задават въпросите (и получат отговор) визата/асесмънта пристигат до седмица-две

                    Чакането обикновенно означава че твоят файл седи в опашката. Въпросите значат че има кейс офисър, който го гледа и иска да му се махаш от главата за да почва да работи следващия

                    Comment


                      #11
                      Отг: Assessment of Social Work Degrees

                      Congratulations on your positive assessment and we wish you all the best for your future career plans in Australia.



                      I got it! I got it! I got it!!!!

                      Comment


                        #12
                        Отг: Assessment of Social Work Degrees

                        Това е наистина страхотна новина. Пожелавам ви да бъдете много щастливи в Австралия

                        Comment


                          #13
                          Отг: Assessment of Social Work Degrees

                          Айде честито

                          Средата на Септември ли пристигаш?

                          Какъв е планът за резидънс - сега ли ще подаваш?

                          Comment


                            #14
                            Отг: Assessment of Social Work Degrees

                            Трябва да изкарам IELTS след месец-два и ще пусна за резидънс. Сега поне не го бързаме толкова.
                            Пристигам на 18-и след седмица.
                            Започвам работа на 1-и октомври.

                            Sent from my LG-H820 using Tapatalk

                            Comment


                              #15
                              Отг: Assessment of Social Work Degrees

                              Is nice!

                              Comment

                              Working...
                              X