Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете на Цвети и Мишо

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете на Цвети и Мишо

    Здравейте! Опитваме се да се ориентираме какви са нашите шансове за Нова Зеландия, така че всички мнения и съвети са добре дошли.
    Всеки един от нас може да е водещ кандидат.
    Предварително благодарим!

    Аз
    1. 37
    2. Магистър архитект
    3. 12 (в БГ - предимно фрийланс, и близо 2 г. в САЩ 2006-2008)
    4. PTE Academic (L/R/S/W - 75/74/55/68) - с тенденция за повишаване
    5. ААСА Assessment (за Австралия)

    Михаил
    1. 36
    2. Инженер геодезист (МА)
    3. 7,5
    4. PTE Academic (L/R/S/W - 79/70/50/81) - и тук с тенденция за повишаване
    5. SSSI Assessment (за Австалия)


    #2
    Отг: Оценка на шансовете на Цвети и Мишо

    Според мен има няколко важни момента (ако кандидатствате за resident visa):

    1 - Професията на водещия кандидат да е от LTSSL - http://skillshortages.immigration.go...rtage-list.pdf
    2 - Квалификацията/Висшето да отговаря на професията
    3 - поне 6 години стаж по специалността
    4 - магистърска степен на втория апликант или 8+ години стаж по специалността на водещия (при положение, че водещият е магистър)

    Предполагам, че нямате оферта за работа?

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете на Цвети и Мишо

      Благодаря, Стефан! Значи на база на тази информация картинката е следната:

      Водещ - Михаил
      1. 36
      2. Инженер геодезист (МА) - LTSSL;
      3. 7,5 г. - по специалността, след дипломиране; още 2,5 г. по специалността преди дипломиране, които австралийците не зачетоха (дори частично);
      4. PTE Academic (L/R/S/W - 79/70/50/81)
      5. SSSI Assessment (за Австалия) - призната диплома за МА и професионален стаж от 01.2011 г. насам. Може би резултатът

      Аз
      1. 37
      2. Магистър архитект
      3. 12 г.
      4. PTE Academic (L/R/S/W - 75/74/55/68)
      5. ААСА Assessment (за Австралия) - призната магистърска степен

      От това, което прочетох оставам с впечатление, че има една единствена институция, която прави оценка на квалификацията (IQA)- NAQA. Tака ли е? С асесмънта ли се определя нивото на квалификацията, което участва в точкообразуването? Като изчислих с какулатора, задавайки ниво на квалификация 7-8 на водещия кандидат, 6 години опит, опит в сфера от LTSSL 6+, без работна оферта, ниво на квалификация на партньор 7-8, и се получиха 135 т. Доколкото разбирам, необходими са мин. 160 т., за да бъдем избрани. Само с работни оферти за водещия и/или партньора ли можем да повишим точките? Пропускам ли нещо друго? Има ли щатско спонсорство за НЗ?

      Също така, някой може ли да разясни какви са тези изисквания за минимум заплащане в раздела
      Requirements to claim points for skilled employment тук:
      http://skillshortages.immigration.govt.nz/surveyor/
      Не съществуват такива заплати в БГ.

      Благодаря предварително!

      Comment


        #4
        Отг: Оценка на шансовете на Цвети и Мишо

        Ако Михаил е магистър - 70т (ниво 9)
        Ти си магистър - 20т
        (ниво 9)
        Възраст - 30т
        Стаж - 30т
        Бонус (заради
        LTSSL) - 15т

        Общо 165т.

        Ниво 7 е бакалавър, 8 няма аналог в БГ (не знам за Щатите), 9 магистър и 10 доктор
        Да, квалификацията се оценява от NZQA - подава се IQA. Доколко съм чел Oz Assessment няма никаква тежест в NZ
        За щатското спонсорство - ако имаш предвид аналог на Oz щатско спонсорство , мисля че няма, но не съм 100% сигурен.
        Да, единственият начин да повишите е да имате оферта, което също не е много лесно.

        Като цяло не е тривиално да се отиде в NZ (аз самия съм в процес на емигриране, но не съм стигнал далеч).

        Comment


          #5
          Отг: Оценка на шансовете на Цвети и Мишо

          Погледни тук за сходен случай - http://www.bg2nz.com/showthread.php?t=209. Темата е малко стара, но информацията за оценката на дипломите би трябвало да е все още валидна.

          Comment


            #6
            Отг: Оценка на шансовете на Цвети и Мишо

            Написано от Стефан Виж мнението
            Общо 165т.
            Има ли статистика с толкова точки колко се чака за покана?

            Написано от Стефан Виж мнението
            Като цяло не е тривиално да се отиде в NZ (аз самия съм в процес на емигриране, но не съм стигнал далеч).
            Ние сме така за Австралия, затова реших да проуча и НЗ. Стискам палци!

            Comment


              #7
              Отг: Оценка на шансовете на Цвети и Мишо

              От това, което съм чел - ако имаш 160 или повече те изтеглят мигновено (Skilled Migrant Category fortnightly selection)

              тук има малко статистика: https://www.immigration.govt.nz/abou...-notifications

              След това проверяват дали наистина имаш 160т. (това е само първоначална проверка). След това идва поканата и доказване на всичките твърдения.
              Не съм минавал по този път, така че ще е хубаво знаещите да си кажат мнението.

              Аз съм направил следния план:

              1. Легализиране на документите (done - 1 месеца)
              2. IQA на водещия апликант (done - 1 месец)
              3. IQA на втория апликант (done - 1 месец)
              4. IELTS за двамата (in progress)
              5. Подаване на EOI
              6. Ходене по мъките

              Ако нямаш оферта за работа не може да получиш resident visa. В най-добрия случай ще получиш work to resident visa, което ще рече, че имаш 9 месеца да си намериш работодател (преди е имало възможност направо да получиш resident visa).
              Last edited by Стефан; 31-07-18, 11:40.

              Comment


                #8
                Отг: Оценка на шансовете на Цвети и Мишо

                Успех на вас да ви се получат бързо и лесно нещата! Ние ще помъчим още малко австралийската мечта.

                Comment

                Working...
                X