2 от 2 ПърваПърва 12
Показани резултати 11 до 14 от 14

Тема: Добри новини - нова вратичка за емиграция!

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    169
    Полезен 532 пъти в 300 мнения
    Блог статии
    35

Re: Добри новини - нова вратичка за емиграция!

За 9те месеца да не искаш да кажеш жителска виза (работна с възможност за жителска)? Ако ги убедиш, че ще се оправиш и ще си търсен кадър може да ти дадат направо жителска без да ти е стъпило копитото в НЗ. Така беше с мен. Но аз си бях пишман емигрант, с английски и т.н. Ако успееш да ги убедиш, че вече си кореспондирал с потенциални работодатели или рекрутъри, знаеш за живота в НЗ (тук във форума има списък с въпросите, които задават и какво да не говориш на интервюто), мисля че може да се пребориш директно за жителска виза без условия. Ако минеш по този път имаш "approval in principle", което значи одобрени документи, но чакащ за интервю, непременно пиши тук да преговорим, защото имаме няколко случая където хора се издънват на интервюто и им дават само 9 месеца, което е супер стресиращо.

Нагуши се с пари. За програмист ще те вземат с най-малко $85К/година, което е прилично като за начало и за някоя и друга година може да минеш на 100К+ (но за друг работодател). Това ще ти е необходимо да уредиш семейството като начало, а после вече може да гледаш себе си.

За хлопването - не мисля, че някога (или поне не в близко бъдеще), ще хлопнат вратите за специалности от ЛТССЛ. Нямат достатъчно кадърни хора в тези професии и университетите им не могат да смогнат. Отделно образованието не е съвсем качествено в много образователни институции и работодателите предпочитат чужденци с опит, отколкото некадърни (не по тяхна вина) без опит. Така че шансовете ти не са малки Действай!

От
    София
    Полезно
    13
    Полезен 16 пъти в 12 мнения

Отг: Добри новини - нова вратичка за емиграция!

Ники, Благодаря ти!

Относно 9 месеца - след последните големи промени, мисля че не може да се взима resident visa без job offer:

Can my application under the SMC be approved if I do not have skilled employment in New Zealand?

To be approved residence, an applicant needs to have either skilled employment in New Zealand (or an offer of skilled employment), or a Master’s degree or Doctorate gained after two years of study in New Zealand.

If you are assessed as having sufficient points to meet the selection threshold, and you meet health, character and English language requirements, but do not have skilled employment in New Zealand (or a Master’s degree or Doctorate gained after two years of study in New Zealand), we will defer the decision on your application and invite you to apply for a job search visa. This job search visa will allow you to look for skilled employment in New Zealand. The decision on your residence application will be deferred while you look for skilled employment.

How long can I be in New Zealand on the job search visa?
    If you meet the requirements of the job search visa policy and are already in New Zealand, you will be granted a job search visa valid for 9 months.

If you meet the requirements of the job search visa policy and you are outside New Zealand you will be granted a job search visa valid for 12 months.
    Това го има тук:
    https://www.immigration.govt.nz/abou...igrant-details

Яко съм се захванал с IELTS и се надявам до два месеца да съм го финализирал. Като стигна до ITA ще питам многооооооо, защото знам, че имаш голяма база от знания!

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    169
    Полезен 532 пъти в 300 мнения
    Блог статии
    35

Re: Добри новини - нова вратичка за емиграция!

Това е много добре да се знае - аз не съм много в крак с емиграцията (любителски се интересувам). Явно са се позатегнали нещата. Нищо чудно, че успяха да намалят годишния прираст с 20 хиляди калпака. И това при условие, че безработицата е супер ниска (търсят се хора).

От
    София
    Полезно
    13
    Полезен 16 пъти в 12 мнения

Отг: Добри новини - нова вратичка за емиграция!

Мечка страх, мен не страх.

Дано стигна до тези 9 месеца, а после ще мисля стратегии.

2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Добри интернет страници за търсене на работа в НЗ
    От sophocles в раздел Друго - Емиграция към НЗ
    Отговори: 2
    Последно: 23-02-16, 20:46

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •