Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете - Косьо

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете - Косьо

    Здравейте,

    Проучвам всички опции за емигриране в Нова Зеландия. Търся и оферта за работа, но за момента без особен успех.
    Интересува ме какви са ми шансовете ако подам документи за Skilled Migrant преди оферта за работа.

    1. години - 30
    2. образование - бакалавър + магистър, но не са свързани с трудовия стаж, нито с работата която търся
    3. трудов стаж - 10 години в absolute skills shortage, но първите 4 са били на половин работен ден (по договор, въпреки че реално съм работил 36 часа на седмица)
    4. език - ще се подготвя за IELC за 6.5+

    И какви документи вършат работа при доказване на трудовия стаж?

    Благодаря

    #2
    Re: Оценка на шансовете - Косьо

    Добре дошъл, Косьо!

    Кратък отговор: нулеви (ужасно е, но няма да пестя истината).

    За образование няма да получиш точки, ако не кандидатстваш със специалност, за която то се изисква (оттам губиш 50-70т)

    Доказателствата основно са референции от работодатели, където да пише на каква позиция си работил, дати на постъпване и напускане и кратка длъжностна характеристика. Тук е важно да се използва нещо от АНЗКО както за име на длъжността, така и за типа работа, за да е лесно на имиграционните да те поставят точно в тази позиция, с която кандидатстваш.

    2 примера, защо нулеви:
    1. Бивш мой партньор беше магистър-фармацевт по образование (с почти нулев опит) и линукс гуру с 10г опит. Не можа да си намери работа две години в НЗ. Щото за ИТ искат поне бакалавър в ИТ, а той нямаше. И съответно за фармация проблемът беше, че се изисква регистрация, за която трябва опит под наблюдение на местен фармацевт и т.н. Не се получи.
    2. Близък приятел със семейството си кандидатства (без да се допита до мен и до форума) с магистратура транспорт, а кандидатства като джава програмист без особено много опит, просто защото беше специалността в ЛТССЛ, а той беше правил някакво мини проектче на джава. Отказаха му много брутално. Опитах се да помогна като писах писмо на имиграционните, което ги накара да се замислят, но предварително му бях казал, че шансовете му са под 1%, защото вече грешката беше направена.

    Съвет най-искрен: пиши какви са ти бакалавъра и магистъра и нещо трябва да се извърти като опит и ако ти трябва предложение за работа, то най-добре да е по специалността, за която си учил. Иначе малко като кандидат на философските науки - продавач на зеленчук. Трябва да те докараме по-скоро до оператор на биологична единица - дояч на крава .

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете - Косьо

      Супер,
      мисля че ми стана ясно какво да правя от тук насетне.

      10 години се занимавам с IT, първо както ИТ Специалист и след това Програмист
      и такава работа търся
      А съм завършил Управление на флота, и Магистър Бизнес Администрация (няма много общо )

      Това което мога да направя в следващата една година е да изкарам Магистратура Бизнес Информационни Системи,
      даже го видя в списъка за "Required standard" на "Long term skill shortage list".

      За хубаво или лошо, поне висше лесно се изкарва в България. Заедно с това и IELC ще направя.

      Благодаря за мнението, спести ми много чудене и безсмислени опити

      Comment


        #4
        Отг: Оценка на шансовете - Косьо

        Да пишат и други запознати, но доколкото знам стаж се признава СЛЕД вземането на дипломата, т.е. този който си направил преди да завършиш гори.

        Comment


          #5
          Отг: Оценка на шансовете - Косьо

          Така е.

          Comment


            #6
            Отг: Оценка на шансовете - Косьо

            Това не е добре
            Сядам да чета големия manual, евентуално за някаква информация

            Comment


              #7
              Отг: Оценка на шансовете - Косьо

              Гледам, че имаш около 8 години стаж. Има една теоритична възможност - 5 години стаж по специалността може да замени изискването за образование. Може да провериш повече за това. Не е нужно магистратурата да е по специалността. Губиш 30 точки от партньор и стаж (остават 3-4 години).

              Comment

              Working...
              X