Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Варене на ракия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Варене на ракия

    @permutation Викам, да не задълбаваме в наемите, а нещо весело.

    Та запознахме се с едни полу-австралийци-полу-англичани, на нашите години и те с две деца (синът и едната им дъщеря са съученици). Та поканихме ги и като цъфнаха, мъжът веднага ме пита за рецепти как да вари ракия.
    Викам, бре - сори, ама аз не варя - ама как - всички българи варите ракия - аз се чух с познат сърбин и той вика - българите правят страшна ракия, да си поискаш!
    Та остана разочарован, е изпихме една бутилка, дет носих от България.


    Той м/у другото си вари бира, ама сега за Н.Г. си купи на старо казан за ракия и обикаля с децата и събира окапали мангота по улицата, чакам да видя кога ще вари - ще ходя да баем и аз.


    Та живи и здрави, само да се установим некъде и да имаме късмет да купим къща, всички сте канени семейно или сингъл, на първия ми опит... за съжаление някак не го виждам да е скоро.


    И ние няма да откажем, някой да ни покани на ракия ;-) .

    #2
    Отг: Варене на ракия

    хахах, в САЩ му викаха moonshine и всички масово си варяха, нито един българин.
    Мъжът ми от не знам кога ме врънка да купувам манго на едро да слагаме казан.

    Comment


      #3
      Отг: Варене на ракия

      А пък в Непал имаше домашно вино дистилирано от някакви местни grains. Предполагам това: https://en.wikipedia.org/wiki/Raksi

      Не го пробвах, яд ме е

      Comment


        #4
        Отг: Варене на ракия

        Трябва да заложите на сигурно - тази есен мога да ви пратя един контейнер със сливи/джанки/грозде. Таман като пристигнат ще са готови патоки за варене

        Comment


          #5
          Отг: Варене на ракия

          Click image for larger version

Name:	paul-masson-mango-grande-amber.jpg
Views:	1
Size:	26.2 Килобайти
ID:	8867

          Казват че била много хубава ракията от манго. Ще пробваме някой ден

          Comment

          Working...
          X