Показани резултати 1 до 5 от 5

Тема: NZеТА

От
    VIC, Australia
    Полезно
    70
    Полезен 41 пъти в 28 мнения
    Блог статии
    2

NZеТА

Изкарах посетителска виза за НЗ, че ще ходим пак в края на ноември и идвам да пиша опит набързо и да постна линка
    https://www.immigration.govt.nz/new-...out-visa/nzeta

Ако смъкнете апп-а е много лесно и бързо, защото си сканираш паспорта направо и се снимаш с телефона и всичко е готово за по-малко от минута. Визите излизат веднага. Моята я забавиха с няколко часа, но по принцип казват че може и до 72 часа да отнеме.
    Като австралийски резидънти не плащаме допълнителното леви и ни излезе по $9 на човек. За свекърва ми беше $9+35 заради бг гражданство само. През апп-а е малко по-евтино отколкото като кандидатствате през компютър. Важат за две години и мултипъл ентрис.

2. Следните 4 потребители намират мнението на sipirumi за полезно:

anita82 (28-10-19),NikiG (30-10-19),permutation (29-10-19),Стефан (28-10-19)

От
    София
    Полезно
    18
    Полезен 20 пъти в 15 мнения

Отг: NZеТА

А на свекървата също ли важи 2г? Тя само бг гражданство ли има?

От
    VIC, Australia
    Полезно
    70
    Полезен 41 пъти в 28 мнения
    Блог статии
    2

Да, и нейната е за 2 години и е само с българско гражданство. Предполагам че ще има условие да не се стои повече от 3 месеца както е за Австралия с електронните визитър визи. Не съм проверявала.

5. Следният потребител намира мнението на sipirumi за полезно:

Стефан (29-10-19)

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    170
    Полезен 532 пъти в 300 мнения
    Блог статии
    35

Re: NZеТА

NZeTA е за 2г, многократно влизане и до 3 месеца престой. Аз изкарах за майка ми такава (с американски паспорт).

Чудим се дали да й изкараме "бабешка" виза, която е за 3г, с до 18м престой през тях и не повече от 9м всеки престой. Но за тези визи трябва застраховка, медицинско свиделтство, свидетелство за съдимост и т.н. Ще го мислим по-нататък.

Полезно
    42
    Полезен 44 пъти в 31 мнения
    Блог статии
    2

Само да кажа - ако имаш европейски паспорт, на проверката ти вадят виза за три месеца за НЗ... оказа се, че Австрайската миграционна система не е свързана с Новизенландската и за тях това, че имаш виза (пр) за Оз трябва да им го покажеш на хартия...

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •