2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Показани резултати 11 до 20 от 22

Тема: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

От
    София
    Полезно
    18
    Полезен 20 пъти в 15 мнения

Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

Цитат Написано от anita82 Виж мнението
    А това откъде дойде? Или са променили нещата или не си прав? За багажа точки не се губят, или имаш предвид че жена ти няма да ти даде 5 точки за партньор понеже не е в СОЛ листата или подобно?

Огледай и точки за спонсорство от щат, там даваха 10 за регионално и 5 за нормално, само дето това ще ви върже за 2 години в ОЗ. Но пък с Австралийски опит няма да имате проблем да се преместите в НЗ
    И аз се изненадах доста. Ето тук може да провериш:

https://immi.homeaffairs.gov.au/visa...9/points-table

You are single or your partner is an Australian citizen or permanent resident 10

Сега като се загледам, това + до 33г. максимален брой точки ме навежда на мисълта, че не искат други хора. В това може и да има резон, но не мога да преценя от толкова далеч. Напоследък в НЗ също отказват/бавят визи за партньор (поне такива новини намирам).

Както казах последните тегления са с минимум 80-85, което ме навежда на мисълта, че тези 10 (-5 за възраст и -5 за партньор) точки са решаващи.

Разбира се остава вариантът за повишаване на точките от Английски.
    Последна редакция от Стефан ; 28-11-19 в 06:08

От
    Wellington, NZ
    Полезно
    4
    Полезен 54 пъти в 37 мнения

Питах бивша колежка която в момента е мениджър в Херо по въпроса с overseas candidates:

Q: Are Xero doing online interviews with candidates that are still overseas and want to relocate? I see they are accredited employer.

A: Some groups definitely are - I haven't done this for people in my group yet, but I would consider it if they came well recommended. So many overseas applications are really random and non-specific.

Even for accredited employers it takes quite a bit to get overseas candidates over the line, they usually take a while to arrive, and it can be hard to gauge how good they are from remote.

So it's not my preference usually
    Така че е важно да си убедителен в кавър летъра относно намеренията ти да се преместиш в НЗ - работиш с имиграционен консултант, имаш подготвени документи и т.н. Освен това можеш да кандидатсваш за повече от една позиция, както се вижда от отговора по-горе различните отдели имат различни нужди и съответно да са по-склонни да работят с кандидати които не са в НЗ.

3. Следният потребител намира мнението на badabing за полезно:

Стефан (01-12-19)

От
    София
    Полезно
    18

Благодаря ти за усилието, ако знаеш за колко неща ме замисли само... Явно трябва да положа големи усилия за да се докопам до интервю, което опреледенело е ОК, защото имам цялото време на света.

Преди около месец ми писаха от Propellerhead, че искат да ме интервюират. Беше абсолютен късмет, защото една мацка от LookSee ми беше дала профила. Минах едно интервю с общи въпроси и няколко теста (за интелигентност и такива глупости). След няколко дена ми писаха, че програмисти разглеждат CV-то ми наред с всчики останали и ще решават дали ще ме допуснат до техническо интервю. След една седмица ми написаха, че има други кандидати, които имат много близък опит до този, който им е необходим. Тогава разбрах, че трябва да забравя моя БГ опит с търсене на работа (пускам на 5 места, обаждат се от 5 и стигам до job offer от 5) и да положа екстра усилие в обеждаването, че аз съм човекът за тази позиция. Заради това си направих труда да набележа кои са масовите технически изисквания, и сега чета здраво. След това спокойно ще мога да си разгърна СВ-то и да не се притеснявам от въпроси. Последното ме спираше да сложа в СВ-то повечето технологии, които Propellerhead изискваха.

Още никъде не съм подавал СВ-та, така че перспектива има.
    Последна редакция от Стефан ; 28-11-19 в 06:07

От
    София
    Полезно
    18

Здравейте,

от миналата седмица започнах да контактвам старите ми работодатели за reference letter. Вече един се съгласи и ме помоли да му направя примерен reference letter. В интернет има планина от примери, но ми се иска да ви попитам и вас. Случайно да пазите някой letter, който е минал assessment? Би било прекрасно, ако го споделите с мен. Ако се сещате за някакви специфики, моля, споделайте.

Благодаря предварително.

Полезно
    42
    Полезен 44 пъти в 31 мнения
    Блог статии
    2

Оффф, писах писах и и се изтри... фффф

отново:
    Hello,

За референцията - превеждали сме от бг на англ за Оз. Общо взето два компонента - професионален и личностен и всичко да е мн мн мн позитивно. Професионален - какво си работил (длъжностна характеристика), по какви проекти си бил въвлечен, как си допринесла за разрешаването на казуси. Личностен - колко позитивен човек си, как добре се работи с теб индивидуално и в екип (мн важно), как си се вписал в екипа, какви идеи си давал и как си се развил през времето на в тази компания. Как много те харесват и въпреки, че си си тръгнал сте останали в мн добри отношения и ти желаят вс най-добро в бъдещото ти професионално развитие.
    Зависи от конкретният случай, но това в общи линии...

Писалисме и реферънс на интърншип на работа - там се казва какво е научил и колко хубав човек е пак...

За англиския - бих те посъветвала да отидеш да си направиш пробен тест, за да видиш накъде си. Аз ходих в Дарби център (до св. Неделя) при учител акретиран ИЕЛТС, правих на всички компоненти и после само на райтинг. Вторият път на изпита изкарах 7 на академик. Плащаш си за компонент и получаваш подробно защо оценката ти е такава.

Успех!

7. Следният потребител намира мнението на benitabeni за полезно:

Стефан (01-12-19)

От
    Мелбърн, ОЗ
    Полезно
    49
    Полезен 164 пъти в 99 мнения
    Блог статии
    21

Пратих ги на лични, за Австралия са ползвани и за асесмънт и за виза

Ама не очаквай някой да ги напише, ти си ги пишеш и гледаш да са в различен стил и формат и ги буташ за подпис Няма кой да се трогне да ги композира, че и с изисквания да се включва това и онова!

9. Следният потребител намира мнението на anita82 за полезно:

Стефан (01-12-19)

От
    София
    Полезно
    18

Анита, голяма си Започвам да пиша, че ме чакат 4

От
    VIC, Australia
    Полезно
    70
    Полезен 41 пъти в 28 мнения
    Блог статии
    2

пратих ти и аз моите, но не са от твоята сфера.

При мен асесинг организацията ги искаха направо до тях по имейл да се пратят от работодателя, така че питай как е положението при теб.

Ти нямаш ли вече асесмънт направен? Или се бъркам...

И нали искаше надъхване за операция НЗ - невероятна природа е и много приятни хора. Вчера се върнахме от обиколката на 1/2 Норт айлънд и сме влюбени всички. Децата не искаха да се прибират, а мъжът ми го налегна нова вълна на депресия че го чака събърбън Мелбърн. Така че дерзай

От
    Мелбърн, ОЗ
    Полезно
    49
    Полезен 164 пъти в 99 мнения
    Блог статии
    21

мъжът ми го налегна нова вълна на депресия че го чака събърбън Мелбърн
    Даа и аз така - особено Уелингтън и Крайсчърч са много приятни и са добри места за ИТ, Окланд е мини Мелбърн та не виждам смисъл. Колкото пъти съм ходила на връщане съм готова да хвърлям всичко и да се местя. Да видим кога ще ми кипне достатъчно

13. Следният потребител намира мнението на anita82 за полезно:

sipirumi (02-12-19)

От
    София
    Полезно
    18

Цитат Написано от sipirumi Виж мнението
    пратих ти и аз моите, но не са от твоята сфера.

При мен асесинг организацията ги искаха направо до тях по имейл да се пратят от работодателя, така че питай как е положението при теб.

Ти нямаш ли вече асесмънт направен? Или се бъркам...

И нали искаше надъхване за операция НЗ - невероятна природа е и много приятни хора. Вчера се върнахме от обиколката на 1/2 Норт айлънд и сме влюбени всички. Децата не искаха да се прибират, а мъжът ми го налегна нова вълна на депресия че го чака събърбън Мелбърн. Така че дерзай
    Безкрайно съм ти благодарен! Дестинацията е само една - Нова Зеландия, но и там искат такива писма. Имам IQA (асесмънт за квалификация), но асесмънта на трудовия стаж се прави направо при подаване на документи за резидънт.

15. Следният потребител намира мнението на Стефан за полезно:

sipirumi (02-12-19)

2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Оценка на шансовете - 2 + 1
    От mihail в раздел Оценка на шансовете и планиране - Австралия
    Отговори: 11
    Последно: 27-04-18, 12:27
  2. Оценка на шансовете Ана
    От Tigrea в раздел Оценка на шансовете и планиране - НЗ
    Отговори: 13
    Последно: 31-10-13, 11:18
  3. Оценка на шансовете на D и R
    От Didi в раздел Оценка на шансовете и планиране - НЗ
    Отговори: 7