1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 22

Тема: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

От
    София
    Полезно
    18
    Полезен 20 пъти в 15 мнения

Оценка на шансовете на Стефан и Албена

1. 33
    2. бакалавър и магистър - Компютърни системи и технологии
    3. 8г. като C#/.NET Developer
    4. болна тема - вероятно ще изкарам необходимия IELTS резултат, но има много за подобряване. Активно се готвя за IELTS и се надявам да го взема в близките 2-3 месеца. Нямам притеснение да говоря и пиша, но не мога да се изразявам така, както искам (комуникативна личност съм). Нямам никакво съмнение, че ще се справя и един ден ще съм много напред

1. 35
    2. бакалавър и магистър - PR
    3. 10г. като маркетинг специалист
    4. отличен английски език - готви се за IELTS Academic (ще обясня защо точно Academic)

Здравейте,

не съм нов във форума, но скоро взехме решението, че искаме да се преместим в Нова Зеландия в рамките на 1 година. С други думи казано... това е единствената ни цел в следващата една година. Иначе тази идея датира от 2016, но много вода се изтече и все не бяхме готови за тази крачка... през 2016 се роди нашата щерка, 2017 капарирахме апартамент, 2018 жена ми забременя с нашия син, началото на 2019 придобихме апартамент, а в средата дойде на бял свят и нашето второ дете. И като ще е гарга да е рошава... нямаме никакво намерение да спираме дотук... 2020 е прекрасна година за поредното ново начало...

Какво сме свършили?! Ами през последните 3-4 години сме изчели всичко, буквално!!! Разбира се винаги има какво да ни изненада, но сме наясно с емиграцията в НЗ, а тя е многоооо сложна, но не и невъзможна. В края на 2017г. преведох и легализирах нашия Experience&Qualification. През 2018 взехме необходимите IQA. Преди около 2-3 седмици подписахме договор с nzshores (immigration adviser company). Добрата новина е, че те смятат, че е възможно да вземем PR.

Планът...

1. Ще се опитам да намеря работа от разстояние... шансовете клонят към нула, но това ще ми е целта до края на март. Ако случайно стане, ще взема working visa и след това ще кандидатствам за PR.
    2. Ако горното не сработи Албена ще кандидатства за магистратура и ще се опитам да взема виза като неин мъж, която ще ми позволи да работя докато тя е магистър и до 3г. след това. Следва PR.
    3. Ако не приемат Албена ще подам документи за PR. Изглежда да събирам достатъчно точки. Проблемът е че без job offer не мога да взема PR. В най-добрия случай ще взима job searching visa за 9 месеца.
    4. Ако нито едно от горните не стане, ще се пробвам да дойда за 3 месеца с туристическа виза и да намеря работя (отчаяно нали ).

Така като пиша всичко това, може и повече от една година да мине

Ще бъда благодарен на всеки, който иска да сподели опит с мен, да развие темата, да ме надъха като ми каже, че няма как да стане (или обратното), да ми покаже колко много не знам за емиграцията и да сподели с мен всички негативи и позитиви за които се сеща, абе изобщо да се излее.

Надявам се, че това е само началото...

От
    Мелбърн, ОЗ
    Полезно
    49
    Полезен 164 пъти в 99 мнения
    Блог статии
    21

Отг: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

Огледай Австралия и точките. Аз навремето с подобни показатели взех ПР без да се занимавам с оферти за работа и подобни. А ако вземеш австралийски ПР може да кацнеш тук, да се снимаш с операта и да отлетиш към НЗ с пълни права за работа

Иначе като ходих на ски се запознах с двойка немци които бяха дошли в НЗ като туристи, огледали сийк за бъзика и мацката си беше намерила работа за 2 седмици като НЕТ девелопър в Крайсчърч, работните визи излезли след още няколко седмици. Та всичко може, програмирането е перфектна професия

Иначе успех!

3. Следният потребител намира мнението на anita82 за полезно:

Стефан (01-12-19)

От
    Wellington, NZ
    Полезно
    4
    Полезен 54 пъти в 37 мнения

С 8 години C#/.NET опит пробвай в Xero - https://www.xero.com/about/careers/openings/.

В момента наемат на килограм. Не съм на 100% сигурен дали правят интервюта онлайн (т.е. ако не си на място в НЗ), но си струва да се опита, а и гледам че са accredited employer, така че явно имат опит с наемането на чужденци. Постарай се в cover letter-а и давай. Успех.

5. Следният потребител намира мнението на badabing за полезно:

Стефан (01-12-19)

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    170
    Полезен 532 пъти в 300 мнения
    Блог статии
    35

Re: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

Анита е права. Това е вариант, ако наистина НЗ ви е последната дестинация. Търсят се много девелопъри в момента. И ние в САП набираме ама със С++. Малко сложно е със спонсорството, НО обикновено ако работодателите не са акредитирани, това че имате имиграционен съветник е плюс и може да ги склони, тъй като той/тя ще води цялата процедура.

Кандидатирай се и пиши лични кавър писма към всеки работодател. С удоволствие бих рецензирал, ако искаш и с език и с идеи. Ако решиш, сподели резюмето и писмата преди да ги пратиш с мен nikchosh@gmail.com в гугъл докс или ми пиши на лични в тази връзка. Иначе за всичко друго тук може да помогнем. ИТто е добре представено.

От
    София
    Полезно
    18

Цитат Написано от anita82 Виж мнението
    Огледай Австралия и точките. Аз навремето с подобни показатели взех ПР без да се занимавам с оферти за работа и подобни. А ако вземеш австралийски ПР може да кацнеш тук, да се снимаш с операта и да отлетиш към НЗ с пълни права за работа

Иначе като ходих на ски се запознах с двойка немци които бяха дошли в НЗ като туристи, огледали сийк за бъзика и мацката си беше намерила работа за 2 седмици като НЕТ девелопър в Крайсчърч, работните визи излезли след още няколко седмици. Та всичко може, програмирането е перфектна професия

Иначе успех!
    Благодаря ти Ани.

Знам за тънкия момент с Австралия, че ако взема PR ще мога да работя в НЗ. Преди гледах (и сега отново го направих) колко точки събирам, а те са 75 (ако имам 7 на IELTS). Губя точки от това, че не съм сам, също така от години.

Гледах последните 6 тегления и минимума точки е 80-85. Единственият вариант да достигна тази бройка е да изкарам 8 на IELTS, което си е сериозно предизвикателство.

Определено ще го имам предвид като опция.

Относно това, че мацката си е намерила работа за 2 седмици... Надявам се, че подхождат по един и същи начин към СВ-та от Германия и България. Тя е била там, което си е плюс. Добрата новина е, че нищо не ми пречи да отида в НЗ с туристическа виза и съм готов да го направя.

От
    София
    Полезно
    18

Цитат Написано от badabing Виж мнението
    С 8 години C#/.NET опит пробвай в Xero - https://www.xero.com/about/careers/openings/.

В момента наемат на килограм. Не съм на 100% сигурен дали правят интервюта онлайн (т.е. ако не си на място в НЗ), но си струва да се опита, а и гледам че са accredited employer, така че явно имат опит с наемането на чужденци. Постарай се в cover letter-а и давай. Успех.
    Благодаря ти, изглежда наистина наемат на килограм Доста позиции има, така че остава да кандидатствам.

От
    София
    Полезно
    18

Отг: Re: Оценка на шансовете на Стефан и Албена

Цитат Написано от NikiG Виж мнението
    Анита е права. Това е вариант, ако наистина НЗ ви е последната дестинация. Търсят се много девелопъри в момента. И ние в САП набираме ама със С++. Малко сложно е със спонсорството, НО обикновено ако работодателите не са акредитирани, това че имате имиграционен съветник е плюс и може да ги склони, тъй като той/тя ще води цялата процедура.

Кандидатирай се и пиши лични кавър писма към всеки работодател. С удоволствие бих рецензирал, ако искаш и с език и с идеи. Ако решиш, сподели резюмето и писмата преди да ги пратиш с мен nikchosh@gmail.com в гугъл докс или ми пиши на лични в тази връзка. Иначе за всичко друго тук може да помогнем. ИТто е добре представено.
    Благодаря ти Ники, със сигурност ще се възползвам от подадената ръка. Последните няколко месеца гледам какви точно .NET програмисти се търсят в НЗ, и от няколко седмици набирам знания за масовите позиции, така че се надявам скоро да започна с подаването на СВ-та.

Прави ми впечатление, че сайтовете като Seek изискват да окажеш каква виза имаш/нямаш преди да apply-неш. Поради последното си мисля, че е по-добре да apply-вам направо на сайтовете с тихата надежда, че ще минат през първата страница на СВ-то преди да видят, че нямам виза (но имам консултант).

Определено ще правя кавър летър за всяка позиция + ще нагласям СВ-то така, че да им хареса.

Нямам големи надежди, но определно ще е опит.

Мисля да споделям с вас всички етапи през които минавам. От една страна ще е страхотна референция, от друга страна ще имам още няколко чифта очи, които да прегледат. В момента събирам и превеждам необходимите документи. Предполагам до края на другата седмица ще съм ги изпратил на nzshores. В момента в който ми кажат, че са ОК ще направя списък и ще го пусна тук.

От
    VIC, Australia
    Полезно
    70
    Полезен 41 пъти в 28 мнения
    Блог статии
    2

За IT нищо не знам и не мога да помогна, но да подхвърля идея за преподаване в някой институт или уни. Издават работни визи без колебания.
    НЗ е абсолютно магическа. Много ме е яд че не се озовахме тук преди няколко години но здраве да е. Стискам палци за лесно и благоприятно развитие на задачата.

От
    Мелбърн, ОЗ
    Полезно
    49
    Полезен 164 пъти в 99 мнения
    Блог статии
    21

Цитат Написано от Стефан Виж мнението
    Губя точки от това, че не съм сам
    А това откъде дойде? Или са променили нещата или не си прав? За багажа точки не се губят, или имаш предвид че жена ти няма да ти даде 5 точки за партньор понеже не е в СОЛ листата или подобно?

Огледай и точки за спонсорство от щат, там даваха 10 за регионално и 5 за нормално, само дето това ще ви върже за 2 години в ОЗ. Но пък с Австралийски опит няма да имате проблем да се преместите в НЗ

От
    София
    Полезно
    18

Цитат Написано от sipirumi Виж мнението
    За IT нищо не знам и не мога да помогна, но да подхвърля идея за преподаване в някой институт или уни. Издават работни визи без колебания.
    НЗ е абсолютно магическа. Много ме е яд че не се озовахме тук преди няколко години но здраве да е. Стискам палци за лесно и благоприятно развитие на задачата.
    Благодаря ти. Сигурен съм, че с огромния си опит извън България има с какво да ме напътстваш.

1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Оценка на шансовете - 2 + 1
    От mihail в раздел Оценка на шансовете и планиране - Австралия
    Отговори: 11
    Последно: 27-04-18, 12:27
  2. Оценка на шансовете Ана
    От Tigrea в раздел Оценка на шансовете и планиране - НЗ
    Отговори: 13
    Последно: 31-10-13, 11:18
  3. Оценка на шансовете на D и R
    От Didi в раздел Оценка на шансовете и планиране - НЗ
    Отговори: 7