Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Работа, заплащане и стандарт на живот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Работа, заплащане и стандарт на живот

    Вчера получих ъпдейт от тях, че срещата им с Борда е минала прекрасно, и Борда е съгласен да преподавам и без да имам 2000 часа НЗ практис, ако училището изготви и им прати подробен план за професионално развитие (супервизия, часове за педагогическо обучение, т.н.). Така че сега аз съм на ход - трябва да изпратя на Борда дипломите и акад. справки от Бг и САЩ, за да ми дадат non-binding evaluation и като получа това, да кандидатствам онлайн за регистрация.
    Колежът е все още в процес на интервюта за позицията, затварят процеса в края на Април, и тогава казаха ще финализираме моята дата на започване, което ме навява на мисълта, че имат някой предвид, който ще може да започне веднага. Засега нещата се нареждат и започват да стават малко по-реални.

    Comment


      #17
      Re: Работа, заплащане и стандарт на живот

      Харесва ми в цялата работа, че се проявява гъвгавост и се работи с открити карти. Явно те искат и ще направят идването ти възможно. Стига ти да поискаш

      Comment


        #18
        Отг: Работа, заплащане и стандарт на живот

        имам едни скрупули че ще изоставя сегашното си уни по средата на семестъра, но ако не успеем да докараме заминаване декември, ще трябва да затворя очи, да се почервя малко и да си подам нотис-а.

        Лошото е че не мога да им дам предупреждение от сега, защото нямам още нищо черно на бяло (виза, регистрация в борда, т.н.). Но ще се оправят, няма незаменими хора. В сряда ще пратя всичко до Борд-а и ще чакам решението им. Притеснява ме малко бг образованието, но имам професионална докторантура от САЩ, която се надявам да наклони везните в полза на признаването им + повече от десет години опит.

        Затаявам дъх за последно и стискам палци да се наредят нещата

        Comment


          #19
          Отг: Работа, заплащане и стандарт на живот

          Успех, стискаме палци. За кой град ще ви гласиме
          Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

          Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

          Comment


            #20
            Отг: Работа, заплащане и стандарт на живот

            Gisborne wine, beach, surf - we can't ask for more, haha
            Last edited by sipirumi; 24-05-17, 17:29. Причина: нова информация

            Comment


              #21
              Отг: Работа, заплащане и стандарт на живот

              Имам питане за минимална заплата на час и дали се спазва. Мъжът ми се притеснява много дали ще може да си намери работа защото няма никакви сертификати/лицензи в НЗ, съответно не мисли че някой би го наел. Иначе е RV technician в САЩ от 10 години и много лесно си намира работа, която е добре платена. Така че ако дойдем в НЗ ще трябва да учи за сертификат най-вероятно да работи какво да е в началото за да се издържаме.

              Comment


                #22
                Re: Работа, заплащане и стандарт на живот

                The minimum wage rates (before tax) apply to employees aged 16 years or over.


                Минималната заплата е $15.75/ч и да, спазва се. Малко по-различно е, ако си подизпълнител (на граждански договор все едно) - тогава се договаряш лично и ти плащат на парче и ти си си отгговорен за данъците. Тук има доста RVта, така че ако сте в по-туристическа зона, предполагам няма да му е много трудно да си намери работа

                Comment


                  #23
                  Отг: Работа, заплащане и стандарт на живот

                  Meрси НИки, ще му предам и дано това го успокои малко (не че сме тръгнали за някъде все още, май ще си ъпдейтна темата за да не разводнявам тук)

                  Comment


                    #24
                    Отг: Работа, заплащане и стандарт на живот

                    Новозеландци, интересно ми е как се справяте с по-ниски доходи, но със сходни разходи по наем и храна сравнено с Австралия.
                    Много мислим откакто сме дошли в Мелбърн и е ясно че мястото не е точно за всички ни и няма да го бъде още дълго. Но преди да съм купила еднопосочния билет обратно за САЩ се опитвам да се хвана за всяка сламка и да направя така че да останем в региона (ясно е че аз съм от тази част на семейството на която им харесва тук хаах).

                    Бяхме в Тасмания и много ни хареса там и гледам за подходящи позиции, но трябва да са в Лонсестън, защото Хобарт не му допадна на мъжа ми. Т.е. изборът е изключително малък, но не съм се отказала.

                    Другата опция е НЗ - трябва да е малко и да няма трафик. Така че се оглеждам пак за позиции. Мечтата ми от преди много години е Отаго Уни, но там е много малък департмънт и изключително рядко пускат позиции, така че няма да стане най-вероятно. Както и да е. Ясно е че ще правя около 70-80 хил. най-много, мъжа не знам даже колко ще ги докара и дали изобщо ще може да намери работа (има много проблеми тук в индустрията макар и да работи на добре платена работа). Така че ще понесем значителен пей кът (от около 20-40 хил), а разходите са същите като в Австралия. И някак си ми е трудно да си представя как се оправяте. Гледам цени на имоти и ми изглеждат горе-долу поносими ако не са в големите градове. Където сме сега във Виктория, Австралия няма да можем никога да си купим къща каквато на него му харесва, а това е мечтата на мъжа ми, така че няма да се получат нещата тук освен ако не се преместим някъде на безлюдно място. Тогава пък няма да има какво да се работи.
                    Изобщо много въпроси, с много неизвестни, и също толкова много опции, което знам ни прави много привилигеровани и гледам да не се оплаквам. Но ще се радвам на мнения от хора които живеят в НЗ (дори и големи градове, пък аз ще смятам за по-селските райони). Знам че на доста хора им е трудно да говорят публично за доходите им, така че ако предпочитате да подмините ще разбера.

                    Comment


                      #25
                      Отг: Работа, заплащане и стандарт на живот

                      Не че живея там, но бях пред същата дилема и бях гледала опциите. Поне при мен заплатата би била същата, но в НЗД вместо АУД. Разходите и те така освен наема който би бил по-скъп. Цената на храната и пъбовете беше пак същата но в НЗД (от моя скромен 2 седмичен опит) и социалната/пенсионна система в НЗ звучи в пъти по-добре

                      Comment


                        #26
                        Отг: Работа, заплащане и стандарт на живот

                        Мога и да докарам съща заплата за мен, но трябва да чакам да излезе нещо в уни-тата им, а повечето отворени позиции са за някой от institutes of technology или пък директна практика.

                        Comment


                          #27
                          Re: Работа, заплащане и стандарт на живот

                          Под наем да се живее в голям град в НЗ вече не си е работа. Трябват два над средни дохода, за да се живее прилично. 70К за малък град е окей, но трябва още един доход. Цените на имотите и особено на наемите са много по-поносими.

                          Социалната система наистина според мен е по-добра от Австралия. Отделно цените също са приемливи, ако пазарувате плод-зеленчук в азиатските магазини или фармър'с маркети. И като научиш цените на нещата, които купуваш, почваш да купуваш само когато са на далавера. с 20% и повече отстъпка. Ние много скромно живеем. То това е, че в НЗ слава богу на материално много не се набляга. Например сега ще купуваме 7-местна кола. Естествено втора ръка внос от Япония (ние ще сме първи собственик в НЗ) 2010та г, за под НЗ$8К. Ще върви като пушка и ще може с минимална поддръжка да се кара още поне 10г.

                          Ако не искате/не можете в НЗ, опитайте се да останете в OЗ. В САЩ тепърва ще се сриват нещата и в Европа вече е така.
                          Last edited by NikiG; 04-08-19, 00:58.

                          Comment


                            #28
                            Отг: Работа, заплащане и стандарт на живот

                            Мерси Ники! Ще го мислим.

                            Comment

                            Working...
                            X