Съобщение

Collapse
No announcement yet.

все още в България

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    все още в България

    Автомобил Ауди с варненска регистрация гръмна тази сутрин малко след 8 часа в центъра на крайморския град. Инцидентът е станал в района на кръстовището до Икономическия университет.
    (Аз там си минавам всяка сутрин, ама днес закъсняхме с половин час преди да тръгнем)

    Колата е била в движение, когато е гръмнала, и по инерция се е ударила в светофара. Предполага се, че бомбата е била поставена под шофьорската седалка.

    Шофьорът е откаран в шоковата зала на МБАЛ "Св.Анна" в критично състояние, след което е починал. Загиналият е Йордан Харасимов, който е член на Рибарско сдружение, съобщиха от полицията. Той е пътувал сам в колата.
    От взрива колата е повредена до неузнаваемост, с потрошена предна, задна част, както и таван.

    Специалисти на ДОТИ извършват оглед на колата. В момента районът е отцепен, работата по случай продължава. Пострадали други хора и сгради в района няма.

    Йордан Харасимов е един от най-крупните хора, занимаващи се с улов , внос , преработка и търговия на риба и рибни продукти , както и в улов , преработка и експорт на замразено месо от рапани в Япония, САЩ , Корея , Виетнам , Турция.
    Собственик е на фирмата "Север експорт",създадена през 1995 година с база в квартал "Аспарухово". Харасимов е бивш шампион по класическа борба и дългогодишен Председател на клуба по класическа борба във Варна “Локомотив 93”.
    Случилото се е заснето от наличното в района видеонаблюдение. Предполага се, че става въпрос за умишлен взрив.
    Информацията е актуализирана в 9.47 часа
    Прикачени файлове

    #2
    Отг: все още в България

    Язък за убавата кола! Това направо ме уби, че "вероятно" става въпрос за умишлен взрив - добре че "вероятно" някой от небето не е пратил огнена мълния. Естествено взривателите си имат протекции и ГДБОП няма да почне да следи кой ще почне да внася рибата (да се настани на прясно освободения пазар), както няма и да следят паричните потоци минаващи през варненски клонове на банки. Ама кой съм аз да им казвам с какво да се занимават...

    Comment

    Working...
    X