Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откриване на сметка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Отг: Откриване на сметка

    Здравей gregorexs,

    в началото на 2012 съм превеждал пари от България до НЗ чрез www.nzforex.co.nz (което е подразделение на co.uk и co.au). Работят бързо и професионално. Получих обаждане. Дават съвет при нужда и обясняват като има въпроси. Парите се изпращат до банка в Англия (трансфера се плаща от подателя) и те ги превеждат на посочения акаунт по света. Мои приятели също са използвали услугите им и ги препоръчват.

    Също така съм превеждал същата сума пари от Райфайзен Банк до НЗ банка за сравнение. Търсех много информация, но не открих никакъв начин разходите да се сметнат предварително.

    Резултатът беше, че за суми около 5000лв разходите по прехвърлянето излезнаха сходни - около 50-70лв.

    Въпреки това при nzforex бе малко по-евтино и предполагам, че за по-големи суми пари ще си проличи повече.
    По груби спомени сметката на разходите с nzforex бе - €10 комисионна + 2 пъти превалутиране (BG/EU + EU/NZD) + трансфер до Англия

    offtopic: Някой ден като минем на евро и отпаднат таксите за трансфер в EU зоната и такса превалутиране от ЛВ в Евро nzforex ще си е направо далавера

    Толкова много фактори има замесени в тази игра, че направо ми се завъртя главата

    Поздрави,
    Христо
    Last edited by MyCTaKaP; 21-09-13, 03:57.
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #32
      Отг: Откриване на сметка

      Здравей MyCTaKaP,
      Мерси, че сподели опит, особено щом си ги ползвал. Аз се регистрирах в UKForex и ми се обадиха; казаха, че за големи суми няма комисионна (над 25К евро), единствено таксата на моята банка за евровия превод.
      Не разбирам каква комисионна си плащал за превалутиране от BGN в EUR. нали курсът е фиксиран?! За превалутирането EUR->AUD също не би трябвало да има изненади, защото нали курса го договаряш? Реално разходите са за валутен првод в Евро в рамките на УК, което е значително по-евтино. А курсът на Форекс-ците беше под фиксинга на БНБ, такъв курс от тукашна банка не можеш да вземеш.
      Мен единствено ме притеснява как така ще пратя парите на непозната сметка, без договор с тях или някакъв документ, удостоверяващ предназначението на превода....

      Comment


        #33
        Отг: Откриване на сметка

        Написано от gregorexs Виж мнението
        Здравей MyCTaKaP,
        Мерси, че сподели опит, особено щом си ги ползвал. Аз се регистрирах в UKForex и ми се обадиха; казаха, че за големи суми няма комисионна (над 25К евро), единствено таксата на моята банка за евровия превод.
        Не разбирам каква комисионна си плащал за превалутиране от BGN в EUR. нали курсът е фиксиран?! За превалутирането EUR->AUD също не би трябвало да има изненади, защото нали курса го договаряш? Реално разходите са за валутен првод в Евро в рамките на УК, което е значително по-евтино. А курсът на Форекс-ците беше под фиксинга на БНБ, такъв курс от тукашна банка не можеш да вземеш.
        Мен единствено ме притеснява как така ще пратя парите на непозната сметка, без договор с тях или някакъв документ, удостоверяващ предназначението на превода....
        Предполагам Мустакар има предвид следното: ако имаш левове, но трябва да пратиш евра в УК, първо трябва да ги купиш тези евра което не става по фиксинг, а губиш нещо от курсовата разлика. Когато едната валута е лев и транзакцията е между банкови сметки, пиб нямат комисионна, другите банки не знам.

        В техния сайт пише че за над 10к долари (~6,7к евро) няма такса, по телефона ли ти казаха това за 25к?



        Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

        Comment


          #34
          Отг: Откриване на сметка

          Да, по телефона ми го казаха.
          Колкото за сделките Лев->Евро, няма комисионна нито в Пощенска, нито в Уникредит, нито в ЦКБ, нито в Демирбанк (в тези съм банкирал) Единствено могат да ти дадат дървен курс, но ако си светнат, има доста атрактивни курсове, почти по фиксинга.

          Comment


            #35
            Отг: Откриване на сметка

            Като извършиш транзакцията сподели как е било и колко са те "одрусали"



            Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

            Comment


              #36
              Отг: Откриване на сметка

              Извинявам се за объркването. Не съм плащам комисионна за превалутиране.
              Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

              Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

              Comment


                #37
                Отг: Откриване на сметка

                Вчера проверих колко ще струва хипотетичен трансфер на 10K от ПИБ (сметка в USD) в НЗ банкa (сметка в NZD) - 10 евро SWIFT такса + USD 20.76 такса за банката (% от сумата) + такса на отсрещната банка/и (ако има). Напълно приемливо за мен. Вероятно по-голямата набутка ще е от превалутирането УСД -> НЗД. Ако сумата излиза от българската банка в НЗД поне може да се разбере какъв e ще курса преди да се активира трансфера. В другия случай курса е какъвто там приложи отсрещната банка.

                Относно типа разходи OUR/SHA - доколкото разбрах няма особенно значение когато от двете страни на транзакцията е едно и също лице, т.е. аз. Всяка банка си взима нейната такса и този сбор винаги е един и същ, разликата е само от коя сметка ще се изтеглят парите за таксата на отсрещната банка.

                Когато/ако направя трансфер наистина ще пиша пак за всички такси и на какъв курс са обърнали парите.

                Comment


                  #38
                  Отг: Откриване на сметка

                  Аз пък сутринта се регистрирах в озфорекс и едновременно направих справка в озфпрекс и виртуалния клон на пиб за това какъв обменен курс ще ми дадат за 10,000 австралийски долара срещу евро. Оказа се че пиб ми да дадоха по-добър курс 1.4290 eur/aud, a ozforex - 1.4219. Но понеже пиб имат комисионна от 0.5% се оказва че курса е на практика еднакъв. Изненадан съм, очаквах повече от озопрекс.

                  Comment


                    #39
                    Отг: Откриване на сметка

                    permutation ако цифрите са верни Ozforeks са ти дали по-добър курс А и с тях нямаш комисионна, докато банковата на по- голяма сума е солидна. Освен това ПИБ имат и комисионна за банката- посредник, която я научаваш в последствие.

                    Comment


                      #40
                      Отг: Откриване на сметка

                      Написано от gregorexs Виж мнението
                      permutation ако цифрите са верни Ozforeks са ти дали по-добър курс
                      gregorex, да забравим за евра и долари и да се върнем в първи клас: да предположим че на една сергия за 1 портокал ти дават 2 ябълки, а на съседната - 3 ябълки, коя сделка е по-изгодна? lol

                      Ако пиб предлагат да купят 1 евро за 1.4290 долара, а озфорекс за 1.4219 долара, на мен лично офертата на пиб ми изглежда по-изгодна, на теб?!

                      Използвах евро само за съпоставимост на офертите, ако обменяш левове за долари, дори няма комисионна.

                      Comment


                        #41
                        Отг: Откриване на сметка

                        Всъщност се подведох от това, че смяташ курса наобратно(ти си знаеш защо),все едно купуваш евро,а не долари. Иначе се върни в който клас ти е кеф.

                        Comment


                          #42
                          Отг: Откриване на сметка

                          Развеселихте ме и двамата.

                          Къде ги видяхте тези курсове на БГ банка за EU/AUD?

                          За съжаление (при банков превод) директно сравнение на курсовете на валутните двойки не дава достатъчно ясна представа какъв ще е крайния резултат. Такси, проценти, тинтири минтири...

                          За мен най-важно е какво се получава като ударя чертата накрая - колко ЛВ съм дал и колко НЗД съм взел. С Нзфорекс ми е по-лесно да направя тази сметка.
                          Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                          Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                          Comment


                            #43
                            Отг: Откриване на сметка

                            Написано от MyCTaKaP Виж мнението

                            Къде ги видяхте тези курсове на БГ банка за EU/AUD?
                            voilà

                            Comment


                              #44
                              Отг: Откриване на сметка

                              Ако на някой ще му е полезно,ето впечатления за вече реализиран превод до АУ:
                              90% от БГ банките са в гъбите. ПИБ са единствените,които стават. Не си губете времето с другите.
                              При голяма сума преводът от ПИБ до НАБ излиза с разход под 1% от сумата,вкл. курсовата загуба. Разбира се,след пазарене с валутните дилъри.
                              ОзФорекс искат доста сложна идентификация от БГ и не се възползвах от услугите им. Иначе звучаха професионално. Може би ще ги пробвам по-натам.

                              Comment


                                #45
                                Отг: Откриване на сметка

                                Полезно, благодаря за споделеното.

                                Искам само да те питам - когато реши да работиш с ПИБ, каза им сумата за трансфер и се разбрахте за обменният курс казаха ли ти колко ще струва цялата процедура? Имам предвид - примерно ще прехвърлям 100 BGN - и от банката да кажат - 10 BGN ще струва всичко. Или имаше неизвестни до последният момент?

                                Питам, защото аз съм питал преди известно време в Пощенска банка ( това е банка която СИЛНО НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ - изключителна некомпетентност) и там Въобще не им беше ясна процедурата, камо ли да ми кажат колко ще струва.

                                Поздрави,
                                Jorje

                                Comment

                                Working...
                                X