Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Paper or Computer Based TEST?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Paper or Computer Based TEST?

    Със 7 на IELTS събирам 65 т. В тях не влиза регионалното спонсорство. Но не съм гледал по тази тема. Мислех, че за него дават 5т. и затова.
    10х Анита! Сега проверих и си права, с EOI може да минеш и с 60т. с щатско спонсортство, което ме устройва. Не държа да ставам отличник по English, освен ако не е наложително

    "The pass mark for the new SkillSelect visa subclasses 189, 190 and 489 will be 60 points. Intending migrants will first need to submit an expression of interest (EOI) and be invited to make an application for these visas."
    ......
    "The pass mark for existing general skilled migration subclasses 175, 176, 475, 487, 885 and 886 will remain at 65 points."

    Source: http://www.newsroom.immi.gov.au/media_releases/1063

    Btw, сутринта ми мина една муха през главата да видя все пак и за НЗ как стоят нещата
    Но с тази нова информация ОЗ си остава във фокус ;-) А дори и да не стане бързо, за нас не е big deal че сега не стана. Next time след 3 месеца, така малко и с половинката да напреднем, че тя много се шашка.

    Ще пиша скоро как върви при нас!

    П.С. То малко стана офтопик, за което моля да ме извини Мустакар. Ама нали тръгнахме от IELTS-a. Ако прецениш мръдни темата на по-удачно място по твоя веща преценка.

    Comment


      #17
      Отг: Paper or Computer Based TEST?

      @Митю:

      За австралия нямаше ли изискване за минимални точки на всяка от частите на IELTS поне 7.0 ?
      или се бъркам с конкретните изисквания по професии?

      че аз заради такова изискване което съм прочел, отдавна съм отписал идеята за австралия.
      Пък и изобщо не вярвах че ще изкарам overall 7.0 а сега ме е яд че се разсеях на listening... там направо пропуснах една група от 4 въпроса докато се опитвах да си сглобя тъпата заплата на накакъв си в самото начало на теста

      Comment


        #18
        Отг: Paper or Computer Based TEST?

        Минималното изискване е 6.0 на всеки банд, но за 7.0 (на всеки) взимаш 10 точки. Средният банд не се гледа изобщо.

        Comment


          #19
          Отг: Paper or Computer Based TEST?

          @ltrifonov

          Анита е права. Има само някои професии, за които искат 7-цата, но като е за професия не знам дали не беше Overall и то е изискване на организацията, която ти прави assessment, a за кандидатсването минимум 6 на всеки модул - 0 т.

          Ти за каква професия кандидатсваш? Провери си за нея какво е изикването. А ако нямаш зор може да се видим на 22.09 ;-)

          Аз чакам с нетърпение да видя новите правила, да правим плана в къщи.

          Comment


            #20
            Отг: Paper or Computer Based TEST?

            Всяка организация си има свои изисквания за ИЕЛТС.

            I. За миграция:
            Австралия - гледат се поотделно всички части като се иска минимум 6 за кандидатстване:
            - поне 6 на всички части: 0 т.
            - поне 7 на всички части: 10 т.
            - поне 8 на всички части: 20 т.
            Нова Зеландия - гледа се общия банд (средното) като се искат минимум 6.5 за кандидатстване
            - не носи точки, но не може да се кандидатства с под 6.5 средно (може за курсове по английски, но това не е миграция)

            II. За асесмънт:
            Австралия - според организацията
            Нова Зеландия
            - NZQA - няма изискване за ИЕЛТС (почти съм убеден, но не съм проверявал)
            - съсловни организации - според организацията. Примерно: Фармацевтичния съюз иска поне 7.5 на всяка част от академичен ИЕЛТС (тоест много по-различно от общите изисквания за миграция)

            Comment

            Working...
            X