Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Paper or Computer Based TEST?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Paper or Computer Based TEST?

    Paper or Computer Based IELTS TEST - what is your opinion and experience?


    #2
    Отг: Paper or Computer Based TEST?

    Няма computer based IELTS test.
    The depraved are devoted.

    Comment


      #3
      Отг: Paper or Computer Based TEST?

      Определено има или е имало компютърно-базиран ИЕЛТС, който е бил пуснат 2005та година само за академичния модул. В момента нямам представа дали и къде се предлага. На страницата на ИЕЛТС пише да се пита центъра, в който мислиш да се държи дали се предлага. Ето една статийка по въпроса: http://www.rxpgonline.com/article1335.html

      Колкото до мнение, предвид че четенето и слушането се оценява от компютър, може да е точно, но да се загуби някоя друга точка, докато човек може да прецени отговора за верен. Като плюс при слушането е, че можеш да си нагласиш звука. Отделен плюс е при писането - аз например пиша по-бързо на компютър отколкото на ръка и това ми пести време за мислене и проверка. При говоренето няма разлика - все говориш с човек.

      По-скоро съм за.

      Comment


        #4
        Отг: Paper or Computer Based TEST?

        И аз пиша 2-3 пъти по бързо и особено четливо на ПЦ-то. Добре, ще питам какви са вариантите.

        Трябва ли да посочвам да изпратят копие от тест-а на имиграционните или като го издържа тогава?

        Comment


          #5
          Отг: Paper or Computer Based TEST?

          Не, те автоматично си го проверяват по Test Report Form (TRF) номера Като си получиш резултата ще го видиш. Обаче, ако някоя друга организация ти иска официален резултат и няма начин да си го провери автоматично, проучи къде да им го изпратиш.

          Comment


            #6
            Отг: Paper or Computer Based TEST?

            Написано от roshavbg Виж мнението
            Няма computer based IELTS test.
            Мдам, поне не в .бг Изпита е на хартия и се пише яко и бързо на ръка :-(
            Записах се преди няколко дни на 3-ти за изпита на 09.06.2012 и ще видим какво ще излезе накрая ;-)
            Днес почнах и курса в BC дето уж ни подготвя за изпита. Ще пиша накрая дали си струва парите. Мисля, че Мустакар беше доволен от курса.

            Comment


              #7
              Отг: Paper or Computer Based TEST?

              Определено бяхме доволни, защото ни помогна да усъвършенстваме формата, вкара ни в среда на подготвящи се и най-важното - удари ни шамар, който ни накара да седнем да четем сериозно в къщи.

              Ще споделиш после твоите впечатления. Стискаме палци!
              Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

              Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

              Comment


                #8
                Отг: Paper or Computer Based TEST?

                Написано от roshavbg Виж мнението
                Няма computer based IELTS test.
                Някъде в нет-а бях попадал на компютърен вариант, но трябва малко да се поразтърся и да намеря линка.

                Comment


                  #9
                  Отг: Paper or Computer Based TEST?

                  Отдавна не съм се включвал, та малко ъпдейт.

                  Бях на изпит на 09.06.2012. Изпита си беше на хартия както се очкваше. Не съм много обнадежден за резултатът в предвид подготовката ми, но ще видим на 22-ри какво е положението :-)
                  Ако не стане сега, бавно и сигурно, next time.

                  Comment


                    #10
                    Отг: Paper or Computer Based TEST?

                    Зависи в коя зала се паднеш. Беше тълпа като на футболен мач и вътре ни разпределиха по зали. Аз бях най-отзад и имаше кофти ехо, но като цяло се чуваше с гъгнене. Т.е. гадно се чуваше :-)

                    Колкото до времето, нямам забележки. По регламент си бяхме в нашата зала и си беше нормално.

                    Имам забележки само, че нямаше грам вентилация и стана задушно още след Listening-a и едни девойки се възпротивиха да пуснем климатизацията да не им стане студено... и те така.

                    Comment


                      #11
                      Отг: Paper or Computer Based TEST?

                      Викаш знойни девойки, а? И потни мъже... Комбинацията е била такава, че да те кара да се концентрираш на теста - чакаме включване за оценките (по части!)

                      Отделен коментар: явно народът масово е почнал да се изнася. Усеща се натиск да се напусне родината.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Paper or Computer Based TEST?

                        Да се похваля
                        излязоха резултатите ми от IELTS
                        S:7
                        W:7
                        R:7.5
                        L:6 - наистина имаше гадно вибриране на басите... а и се разсеях

                        обаче това прави overall 7.0

                        Започваме с документите!
                        Last edited by ltrifonov; 29-06-12, 13:51.

                        Comment


                          #13
                          Отг: Paper or Computer Based TEST?

                          Важното е, че резултатът е достатъчен за кандидатстване! БРАВО, че си се справил. Ще чакаме включване!


                          За останалите един съвет: като пуснат в началото диска и усетите, че нещо не е наред, ако не са ви питали дали чувате добре, вдигнете ръка и им кажете да намалят/усилят. Ако не сте доволни от мястото или звука, помолете да ви преместят.

                          Comment


                            #14
                            Отг: Paper or Computer Based TEST?

                            И моите излязоха. 1:0 за IELTS

                            Listening: 7.5
                            Reading: 7.5
                            Writing: 6.5
                            Speaking: 7.0

                            Overall: 7.0
                            Малко ме е яд по 2 причини:
                            1. Нямам идея къде ми е проблема на writing-a Мислех си, че на Speaking и Listening съм зле, а то?
                            2. Не ми стига за 0.5 - да беше за 1 или повече щях по-лесно да го преглътна.

                            Въпреки всичкo за 5 седмици подготовка мисля, че е доста добре поне за мен. Next time in September.

                            Имаше въпроси дали си струва курса в British Council - според мен да. На входящо ниво бях в началото на B2 - т.е. 5.5-6.0. Сега изкарах средно 7, като съм една идея над него.

                            Какво направих:
                            1. Само курса няма да Ви научи - сядате си на гъза вкъщи и с още някой да си упражнявате говоренето. Материалите от Нет-а и youtube помогнаха доста.
                            2. Какво не направих - първата седмица се мърдосвах (особено за писмените домашни и се вижда в оценките) и пропуснах 1 седмица, че бях на училище, но там поне приказвах на English. Не си намерих допълнително индивидуален учител-чужденец за 5-10 часа или поне някой който подготвя за IELTS да ми проверява есетата и да ми дава насоки, на какво да наблегна.

                            И както казва Michael Dell "I am pleased, but I am not satisfied"

                            Comment


                              #15
                              Отг: Paper or Computer Based TEST?

                              ltrifonov честито и успех с ЕОИ-то, асесмънта и каквото още следва нататък!

                              Митю - фатално ли е че не хващаш тия 10т. за ИЕЛТС? Варианта със регионално спонсорство също дава 10т., а от един друг форум четох че пас-марка е 60 т . вече?

                              Comment

                              Working...
                              X