Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво внася България от Нова Зеландия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Какво внася България от Нова Зеландия

    ВАЖНО! На хората, на които лесно им прилошава да спрат да четат!

    Извадка от Министерство на външните работи: http://www.mfa.bg/bg/pages/view/5245
    Към края пише следното:
    "Водещи стоки при вноса за 2007 г. са: вълна, „нещрайхгарни нито камгарни”; черва, пикочни мехури и стомаси на животни; риби замразени, с изключение на филетата и другите меса от риби."

    Какво се прави от пикочните мехури и от стомасите?? Айде от червата се правят кренвирши и наденици... И от рибата какво внасяме?

    Направо ужас! А какво ли е било всъщност това, което ни продаваха за Гергьовден миналата година като "новозеландско агнешко" два пъти по-евтино от българското. Не ми се мисли... Недейте и вие!

    #2
    Отг: Какво внася България от Нова Зеландия

    И аз мисля скоро да споделя в блога впечатления относно храните - качество и цена.

    Много е интересно да съпоставиш стандарта и да си представиш всъщност какво се внася в България, но... интересното е, че тук също много хора си купуват месо (например отвратителни парчета свинско) с изрично упоменаваща табелка, че не отговаря на стандарта на качество. Значи... до някъде може да се каже, че е въпрос на избор - за мобилен телефон в БГ рядко се избира апарат от 30лв, но за сметка на това продажбата на iPhone-а и устройствата от висок клас процъфтява.
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #3
      Отг: Какво внася България от Нова Зеландия

      Преди 2 месеца превозихме оборудване за дискотека в Окланд. Ще трябва да попитам, за коя дискотека става въпрос да я навестите и дадете отзиви. По внос мисля, че от време на време се внася някоя и друга замразена риба, но като цяло от НЗ не е голям. Това с карантиите и обрезките вече е забранено за внос.

      Comment


        #4
        Отг: Какво внася България от Нова Зеландия

        Може да звучи смешно, но откакто съм в НЗ смятам, че в България контролът над храните е много добър Тук очевидно има двоен стандарт за храните. Когато имам възможност ще напиша подробна блог статия.
        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

        Comment

        Working...
        X