Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете - Toni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Оценка на шансовете - Toni

    Здрасти Тони,
    В този линк на NZQA имаш всичко, което те интересува, ръководство, цени и т.н.:



    Прочети и вече ако имаш въпроси, задавай смело. Поздравления за решението ти!
    Поздрави,
    Ники

    Comment


      #17
      Отг: Оценка на шансовете - Toni

      Здрасти Ники,
      благодаря за информацията, точно това ми трябваше нещата изглеждат добре, като изключим цифрата която се оформя инъче като цяло може да се окаже, че точно когато трябва да ми върнат отговор за оценката тогава ще ми е изпита за IELTS-a. Сега, един бърз въпрос - трябва ли да се притеснявам, че ми искат всички оригинални документ - диплома, приложение към дипломата ( листчето с оценките където е ) и т.н.? Пише уж, че после ги връщат заедно с оценката, но все пак ако го прецакат, първо че доста сложно става с дубликатите, а и второ струват не малко, като се умножи това х2...? При вас как беше ? Проблеми?
      Благодаря

      Comment


        #18
        Отг: Оценка на шансовете - Toni

        Няма проблем с оригиналите - всичко връщат Включително и дипломата ми за средно. Аз малко се притеснявах да им пратя нещата също. Като по часовник работят.

        Comment


          #19
          Отг: Оценка на шансовете - Toni

          Аха, значи да обобщим - пращаме (оригинали) дипломи за висше + всички приложения към тях, дипломи за средно + всички приложения към тях, всички налични сертификати издадени от различни частни компании ( Cisco, Microsoft, IBM etc. ), копие от брачното свиделтсво ( за да се види защо на жена ми името е различно ), копия на паспортите и "Employment records or employer references describing your work experience and / or current practising certificate, registration or licence" това копие на договор / служебна бележка за текущата заемана позиция ? Това не би ли следвало да се изпраща заедно с EOI като доказателство за work exp? Това не ми стана ясно
          Мерси

          Comment


            #20
            Отг: Оценка на шансовете - Toni

            Чакай, чакай - нали засега само за NZQA говорим?
            NZQA не се интересува от никакви сертификати.
            NZQA не се интересува от смяна на име, освен ако в паспорта е различно от това на дипломата.
            Лиценз ти трябва само, ако има задължителна съсловна организация, в която членуваш като лекар, адвокат, фармацевт и т.н.

            Ако/когато ти одобрят ЕОИто и те поканят за миграция, тогава М$, Сиско и т.н. сертификати ще докажат твоето employability. Но отново, те не носят точки или тежест при решението.

            Comment


              #21
              Отг: Оценка на шансовете - Toni

              Хаха, мерси отново за разяснението ама тия използват думата "certificates" наляво и надясно, а при мене тя има явно различен смисъл. А относно брачното - там вече ще трябва, защото има несъответствие между името на дипломата и името в паспорта. Значи и затова да не се притеснявам също --> "Employment records or employer references describing your work experience and / or current practising certificate, registration or license" ? Хмм, че то излиза че до 2-3 дена можем да ги изпратим тези документи. Постоянно ми се струва, че изтървам нещо, не може толкова да е просто.
              Поздрави

              Comment


                #22
                Отг: Оценка на шансовете - Toni

                Написано от Toni Виж мнението
                Значи и затова да не се притеснявам също --> "Employment records or employer references describing your work experience and / or current practising certificate, registration or license"?
                Запознаване с точковата система и обсъждане на възможностите

                Comment


                  #23
                  Re: Оценка на шансовете - Toni

                  Само едно уточнение от мен - нека съпругата ти да си извади Удостоверение за идентичност на имената - вади се от служба Есграон по постоянен адрес. Само брачното свидетелство няма да е достатъчно.

                  Comment


                    #24
                    Отг: Оценка на шансовете - Toni

                    Здравейте Ники, Мустак и всички.

                    Ние отново се активизирахме за процедурата и този път най-сериозно.
                    Пише ви Катерина - второстепенния кандидат. Тони е извън БГ за момента и е мое задължение да подготвя всичко.
                    Та по същество: прочетох темите няколко пъти и съм малко объркана.
                    Последно не е нужно аз да подавам за IQA, а PAR ще е достатъчно, плюс IELTS нали така.
                    Може ли да ми изпратите линк с таксите понеже там също имах питания, а компютъра ми загина и загубих всички полезни линкове, а не намирам всичко във форума.

                    Благодаря ви от сърце!

                    Поздрави,
                    Катето

                    Написано от NikiG Виж мнението
                    Извинявай, подведох те - никъде няма в изискванията образованието на партньорката да го има като изискване в списъците, защото тя не кандидатства с професия (не избира АНЗКО - ти само избираш и показваш образование и опит по него). Така че нещата изглеждат така:



                    Възраст - 30т (до 29 г)
                    Квалификация - 50 т (7 ниво бакалавър)
                    Бонуси за квалификацията - 10 т (абсолютна нужда)
                    Опит - 20 т (2 г, +в абсолютна нужда = от списъка)

                    Допълнителен кандидат - 20 т (ИЕЛТС 6.5 + 7 ниво образование)

                    130 т = имаш много добри шансове да те изберат бързо. Само трябва да подадеш за оценка на образованието в NZQA - това ще струва малко скъпо и за двама ви, но 20 т от допълнителен кандидат не са за изпускане. До 5 г опит точките за работа са същите, така че не си заслужава да чакаш да го натрупаш (ще загубиш от възраст, докато чакаш за опит).

                    Така изглеждат нещата - дерзайте!

                    Comment


                      #25
                      Отг: Оценка на шансовете - Toni

                      Здравейте пак

                      Намерих линка за таксите точно в тази тема , странно как съм го пропуснала като само днес минах 2 пъти през темата.

                      Направих калкулацията с две думи трябва да платя следните такси:
                      IQA - Nz $746 за водещия кандидат
                      PAR - NZ $138 за мен като второстепеннен кандидат
                      NZ $ 41 return docs fee

                      Това са таксите които трябва да платя за NZQA нали така, след като се върнат документите трябва да сме готови с IELTS и пускаме кандидатурите за емиграция. Освен това до колкото разбрах единствения начин за плащане е чрез кредитна карта след като попълня онлайн декларациите.
                      Не съм гледала декларациите, но след като аз имам цялата информация за Тони мога ли да попълня и изпратя всичко от името на двама ни без той да е в БГ/

                      през Септември Тони става на 30 а аз на 29 и минаваме в групата за по-малко точки за възраст, ако успеем да пуснем документите Август месец реално ще ни признаят максимален брой точки за възраст, понеже ще важи датата на пощенското клеймо, нали така

                      Отново супер много ви благодаря

                      Поздрави и слънчев ден,
                      Катето

                      Comment


                        #26
                        Re: Оценка на шансовете - Toni

                        Здрасти Кате, правилно си разбрала.

                        За теб е $138 PAR. Иначе за IQA е $746.


                        Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

                        Comment


                          #27
                          Отг: Оценка на шансовете - Toni

                          Супер Ники,

                          това е успокояващо. Благодаря за светкавичното мнение

                          Последен въпрос тъкмо възникна. Четох в други теми където казваш че копия на лични документи не се заверяват нотариално, но според изискванията за документи които да изпратим искат копия на паспортите нотариално заверени. Проблемът е , че паспорта на Тони е с него и той ще успее да ми изпрати копие, но дали ще успея да го заверя нотариално. Ти когато изпраща копията на паспортите, направи копие на всяка страница, нали така? а заверява ли ги нотариално?
                          Също за силабуса, не е нужен, дипломата с приложението към нея е достатъчно, нали така

                          След като за мен ще бъде само PAR, а за Тони IQA, тогава моята оценка ще е изцяло онлайн а само за неговата ще изпращам по пощата дипломите?!? Или ще бъде по-добре да изпратя всичко ( и моите и неговите докс) по пощата. В случай, че моите ще бъдат само по интернет, то тогава на първо време няма нужда да превеждам моите дипломи, а само на Тони ще е достатъчно.

                          Поздрави
                          Катето

                          Comment


                            #28
                            Отг: Оценка на шансовете - Toni

                            Здравей Кате,

                            Само да кажа за PAR и IQA. PAR е достатъчен за подаването на EOI, но след това ще ти искат IQA, така че направо пускай IQA и за теб. И аз си пуснах PAR, но при попълването на EOI пише че за следваща стъпка по емиграция ще искат да покажа IQA.

                            Comment


                              #29
                              Отг: Оценка на шансовете - Toni

                              Здрасти Дани,

                              благодаря много за мнението ти. Много полезно, ще послушам съвета ти щом IQA ще е нужно по-нататък и за двамата кандидати то тогава по-добре да избегнем излишния разход за PAR.

                              Прекрасен и слънчев ден от мен

                              Катето

                              Comment


                                #30
                                Re: Оценка на шансовете - Toni

                                Писали сме някъде за нотариалната заверка на лични документи - в БГ нотариусите като правило не го правят, НО
                                някои биха го направили, ако се добави текст за какво само е валидно копието. Другото е да го подпишеш ти и да напишеш, "True copy of the original".
                                Все пак на тях им е ясно, че визата ще отговаря на този паспорт и ти ще трябва да го представиш съвсем оригинално при влизането. И ти трябва само био страницата - тази със снимката. Разчепатваш паспорта на таз страница и правиш копие (то ще съдържа 2 странички от паспорта).

                                За Силабус - пробвай без него, но може да ти поискат. Хубаво би било, ако някъде има описание на курсовете в сайта на университета.

                                Comment

                                Working...
                                X