Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете - Toni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Отг: Оценка на шансовете - Toni

    Вие нещо няма ли да ядете?
    The depraved are devoted.

    Comment


      #47
      Отг: Оценка на шансовете - Toni

      Хаха ще включено е в крайната стойност

      Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

      Comment


        #48
        Re: Оценка на шансовете - Toni

        House insurance не ти трябва, но може да ти трябва Contents Insurance, който е около $500/година ($10/седмица).
        WOF e $50/г или на 6 месеца, зависи колко ти е стара колата
        Registration (Rego) ти е около $280/г - това е като пътен данък и стои прикрепен в джоб на предното стъкло, така че да се вижда
        Бензинът е около $2/литър и мисля, че $30/седмица не те оправят. В Уелингтън обаче около половината от хората се придвижват с влак - много удобен, редовен и сравнително евтин транспорт. Погледни цените и ако има нужда, включи в бюджета. Включи и медицински някакви разходи - все пак сте с малко дете (прегледите за него са безплатни - това може да го кажеш). За мед застраховка - не ти трябва.
        Застраховка за колата - и тя е сравнително смешна и е както си я написал $10/седмица
        Ток и отопление - доста повече ще е - в зимните месеци се приготви за около $150-$210/месец, в летните с $60-80 по-малко. Ето този сайт е официален за пресмятане горе-долу колко ток ще хабиш и коя компания да си избереш: http://whatsmynumber.org.nz
        Мобилен телефон х 2 - предплатен Spark - $19/месец, с доста минути, безкрайни смс-и, мобилен интернет и wi-fi zones разхвърляни из града, от които може да смучеш до 1ГБ/ден. Домашен интернет - $85 адсл със Slingshot.
        Манджата в Уелингтън е по-скъпа от Окланд, но ще се оправите със $100/седмица тримата.

        Comment


          #49
          Отг: Оценка на шансовете - Toni

          Значи така като гледам сравнително добре съм се ориентирал и $900 на седмица изглеждат доста приемливо. Само едно не разбрах - наема, $320 на седмица в тези райони които съм писал как звучат? Реалистично или ще трябва да се предвиди повече?
          Благодаря предварително
          Поздрави

          Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

          Comment


            #50
            Отг: Оценка на шансовете - Toni

            $400 е по-реалистично за 2br апратамент в Уелингтън. Л/Ъ Хът и Порируа са основно къщи, като цената варира спрямо локация и качество. Мастъртън си е съвсем друг град на 1.5-2 часа път от другата страна на баира.

            Ние например плащаме $400 (в Уелингтън), а един колега, който е на съседната улица плаща $280, само че не е спрял да се оплаква от къщата. Разгледай в ТрейдМи, ако не си го направил досега http://www.trademe.co.nz/browse/cate...%2C0&217=0%2C0.

            Също така първоначално ти трябват около 2 седмични наема предплата и 3-4 наема бонд (депозит). Ако е с агенция може да има и 1 наем letting fee.

            $900/седмица е ОК за старт, това прави около $60К на година преди данъци, което е напълно постижимо в ИТ сектора.

            Код:
            [COLOR=#000000][FONT=Verdana]After paying tax and ACC, the amount of income from a $60,000.00 annual salary is:[/FONT][/COLOR][LIST][*]$48,110.00 per annum[*]$4,009.17 per month[*]$1,850.38 per fortnight[*]$925.19 per week[/LIST]

            Comment


              #51
              Отг: Оценка на шансовете - Toni

              Пффф,
              Добре, благодарение на постовете с въпроси на Ники и след това примера на Мария http://www.bg2nz.com/showthread.php?t=154 - официалните записки за интервюто са готови ( след 8 часова борба с хвърчащите листченца ). Огромно благодаря на всички включили се, вие ще сте едни от първите които ще разберат как е минало всичко във вторник Обаче, един последен въпрос имам, тъй като Ники спомена за Австралия и общо взето ако питат да кажем с две думи, че "мразим" тази гадна страна ( в кръга на шегата естествено ), но какво ако питат дали сме кандидатствали по други емигрантски програми, различни от НЗ? Преди 3 години изпращахме 2 пъти подред документи за Канада и втория път даже ни ги предвижиха една стъпка напред, после казаха че няма достатъчно доказателства за стаж и reject. Но пък задържаха всички документи които изпратихме. Та на въпроса - ако питат, как ще е най-добре да се подходи ?
              Останалото ( 5 страници ситен word-овски шрифт ) е готово и принтирано. Мисля да го постна след като мине интервюто, но ако някой има желание, да ми пише на лични и ще го получи по-рано.
              Благодаря предварително
              Поздрави

              Comment


                #52
                Re: Оценка на шансовете - Toni

                Може за Канада да кажеш (малко да изкривиш истината), че сте я consider-вали преди 2 г, но не сте могли да покриете изискванията и сте се отказали. Тогава въобще не сте се били замисляли за НЗ, но открили няколко общи познати живеещи в НЗ сте започнали да разучавате и сте се влюбили в таз прекрасна малка страна

                Comment


                  #53
                  Re: Оценка на шансовете - Toni

                  Успех днес с интервюто и ще чакаме включване как е минало, а след няколко дни и резултатите

                  Comment


                    #54
                    Отг: Оценка на шансовете - Toni

                    Ами - приключи !
                    Незнам от къде да започна - бях супер притеснен в началото, можех да говоря, ама трудно мислех ( трябваше да послушам жената за ония 50гр уиски ). Общо взето записките бяха пред мен, но все едно бяха някакви листи дето виждам за първи път и нищо не ми говореха. Но пък докато се стабилизирам 5-10 мин по-късно, отговарях общите неща, които бях запомнил, без статистически данни и цифри. След това вече влязох в релси и на пича му стана ясно, че доста сме се поровили Не искаше да говори с жената, само с мене си говори около 1 час и 20 мин. Накрая трябваше да го подсещам, че не ме е питал нищо за финансовото състояние и как смятам да се издържаме там докато си намерим работа. В крайна сметка каза, че чакал някаква информация от third parties и се надява най-много до 4 седмици да е готов с крайния резултат. Може би малко се наврях самичък, когато ме пита какво знам за recruiting methods и аз казах, че реално компаниите на този етап ми отговарят директно, че няма да продължат recruiting процеса докато нямам валидна виза и това е единственото нещо което ги спира ( experience and skills are good enough for the job market ). Имах някои "забивания", но като цяло мога да кажа, че мина доста добре, особено частта с бюджета, housing-a и детските градини
                    Сега започват 4 седмици нерви и чакане.... но преди това отивам да разтоваря на концерт на GODSMACK !
                    Благодаря на всички
                    Поздрави и дано скоро се видим

                    Comment


                      #55
                      Re: Оценка на шансовете - Toni

                      Интересно, може ли да споделиш името на имиграционния? Моят беше Андрю Уебер и много разбран. Мисля че ако не петък, то до средата на другата седмица може да имаш отговор. Разтоварвай сега, минал си

                      Comment


                        #56
                        Отг: Оценка на шансовете - Toni

                        Ники, казва се Cameron Allan. И той беше разбран, нямам забележки от него, очаквах да говори с някакъв силен акцент и да го карам да повтаря, но той говореше супер разбираемо и много правилно и бавно. Още в началото ме предупреди, че трябва да записва какво казвам и имаше моменти в които след като съм отговорил на въпроса трябваше да изчаквам по 2-3-4 мин докато си запише. А за резултата - когато тогава
                        Поздрави

                        Comment


                          #57
                          Отг: Оценка на шансовете - Toni

                          Друго се сетих сега, незнам колко е сериозно и колко зле може да се отрази това на application-a, но докато ми задаваше първоначалните въпроси, ме пита кога съм се оженил ( Май 2010 ) и аз по инерция изстрелях датата на сватбата ( Май 2011 ). Това беше през онези 5-10 минути в началото където бях втрещен. Не ми е задавал никакви други въпроси след това, до края, относно бракът ми. Притеснението ми е дали няма директно да каже - ти ме лъжеш, край, свършен си! Или по-скоро ще ме пита - абе, пич тука нещо да имаш да коментираш с това разминаване? Понеже в мейла преди интервюто, който ми беше пратил най-долу с големи букви пишеше, че всичко в това интервю е официално и нямам право да лъжа. Кофти
                          Благодаря предварително
                          Поздрави

                          Comment


                            #58
                            Re: Оценка на шансовете - Toni

                            Това мисля е минало между капките - това е само да се определи дали наистина ти говориш по телефона. Ако си успял да отговориш на другите въпроси правилно (а най-вероятно си, щом интервюто е продължило), не мисля че имаш повод за притеснение. Това е като те питат на колко години е майка ти и почваш да се замисляш. Аз се замислих сериозно преди няколко дни и трябваше да изчисля. Чакай си одобрението и рахат бъди

                            Comment


                              #59
                              Отг: Оценка на шансовете - Toni

                              Само и само да поддържам activity-то на нашата тема ( пък и събота в офиса не е особено забавно ) - текущото положение е следното: още същия ден (вторник), след интервюто Камерън е изпратил запитване до текущия ми работодател и до един ( само до един? ) от предишните ми. Помолил ги е ако могат да отговорят до края на седмицата ( 19-ти петък ). Отговорили са естествено преди петък. Сега, от тук на сетне аз лично си мисля, че следващата седмица би трябвало да имаме отговор, както каза и Ники, освен естествено ако не е пратил някакви други запитвания или ако не поиска в понеделник някакви допълнителни документи ( доказателство за налични средства? ).
                              Поздрави

                              Comment


                                #60
                                Re: Оценка на шансовете - Toni

                                Тони - средствата трябва да ги имаш (предполагам са ти ги поискали?), но може да включиш всичко на твое име: влогове, акции, партиди в пенсионни фондове, движимо и недвижимо имущество и т.н. (всичко ликвидно се доказва най-лесно - извлечение от банка или организация).

                                Comment

                                Working...
                                X